KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla geçtiğimiz hafta planlanan fakat hava muhalefeti nedeni ile ertelenen programda bin fidan toprakla buluşturuldu.
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Kapıçam Çınarlı mevkiinde yapılan etkinliğe Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz ve diğer il protokolü katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, "Daha yeşil Kahramanmaraş için kolları sıvadık." dedi.

Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ise yaptığı konuşmada, "Vatandaşlarımız bu konuda daha duyarlı olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun ise her yıl yeşil alanların arttığını belirterek, "21-26 Mart tarihleri arasını her yıl Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası olarak kutluyoruz. Hava muhalefeti dolayısıyla geçen hafta yapamadığımız bu anlamlı etkinliği bugün gerçekleştiriyoruz. 2020 yılında ülkemizde toprakla buluşturulan 63 milyon fidanın 10 milyondan fazlası Kahramanmaraş'ta toprakla buluşturulmuş ve daha da fazlası inşallah buluşturulmaya devam edilecektir. Bugün de bu etkinlikte bin adet fidanımızı daha toprakla buluşturacağız." dedi.

Şehrimizin her köşesini ağaçlandırma gayreti içinde olduklarını belirten Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun, "Yemyeşil bir Kahramanmaraş istiyoruz. Ormanlarımızı koruyarak gelecek nesillere de yeşil bir Kahramanmaraş bırakma gayretindeyiz." diyerek sözlerini bitirdi.

Konuşmaların ardından fidan dikim etkinliğine geçildi. Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun ve diğer il protokolü fidan dikimlerini gerçekleştirirken İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz ise Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte fidanları toprakla buluşturarak ormanlarımıza birer nefes daha verdiler.

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.