KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TÜKETİCİ HAKLARI" KONULU RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, 'Tüketici Hakları' konulu karikatür yarışmasında il birincisi olan Gazi Ortaokulu öğrencilerimiz için gerçekleştirilen ödül törenine katıldı.


2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce tüm Türkiye'de resmi ve özel okullarda "Tüketici Hakları" konulu "Ortaokullar Arası Resim ve Liseler Arası Karikatür" yarışmaları düzenlenmişti. Ülke genelinde 1500 civarında resim, 500 civarında karikatür, jüri tarafından belirlenmiş kriterler yönünden değerlendirilmiş ve dereceye giren eserler belirlenmişti.

Yarışmalar kapsamında Türkiye geneli dereceleri dışında ayrıca jüri tarafından il bazlı değerlendirmede yapılmış, resim ve karikatür yarışmalarında il bazlı yapılan değerlendirme sonucunda  "Türkiye Geneli Ortaokullar Arası Tüketici Hakları" konulu resim yarışmasında Gazi Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencimiz Edanur Gözüaçık il birincisi olmuştur.

Geçen yıl salgın nedeniyle gerçekleştirilmeyen ödül töreni, Gazi Ortaokulu'nda yapılan törenle gerçekleştirildi. Törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürü Ahmet Uçar, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Gazi Ortaokulu Müdürü Mahmut Güven, Gazi Ortaokulu'nun 1969 yılından bu yana şehrimize ve ülkemize binlerce başarı hikayesi yaşattığını belirterek, "Yeni bir başarı hikayesi yazmanın mutluğu içerisindeyiz. Türkçe, görsel sanatlar ve beden eğitim öğretmenlerimiz yeni cevherler keşfetme yolunda yollarına devam etmektedir. Öğrencilerimizin ruhuna dokunmak ve yeni bir dünyanın inşasında rol alacak genç beyinlerin yetişmesinde rol almak için tüm öğretmenlerimiz Gazi ailesi olarak gece gündüz çalışmaktadır. Çocuklarımıza derslerin yanında sosyal yönlerinin gelişmesine ışık tutulmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise şöyle konuştu: "Öğrencilerimizin hem karikatür çizmesini yani sanatla ilgilenmesini hem de bilinçli tüketici olmasını teşvik eden bu yarışmada dereceye giren öğrencilerimize, onları hazırlayan öğretmenlerimize ve bu organizasyonu gerçekleştiren İl Ticaret Müdürlüğümüze teşekkür ederiz."

Son olarak konuşan Ticaret İl Müdürü Ahmet Uçar ise geçen yıl salgın nedeniyle gerçekleştirilemeyen ödül törenini şimdi gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilerimizi, onlara destek veren öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum. Başarı tesadüf değildir. Bir yerde bir başarı varsa kesinlikle bir alın teri, bir akıl teri ve bir gayret vardır. O yüzden kader gayrete âşıktır. Siz de başarılı olmak istiyorsanız gayret göstermelisiniz." şeklinde konuştu.

Yarışmada birinci olan öğrencimiz Edanur Gözüaçık'a çeyrek altın, plaket, akıllı saat ve çeşitli hediyeler ile katılım sertifikası takdim edildi. Dereceye giren bir diğer öğrencimiz İlay Nakış'a ise sertifika ve hediyesi takdim edildi.

 

09-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.