KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPLERİMİZ KURULDU

Müdürlüğümüz tarafından afet ve acil durumlara karşı önleyici tedbirler almak amacıyla il ve ilçelerimizde kurulan MEB AKUB ekiplerimize İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Teşekkür Belgesi takdim etti.
MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPLERİMİZ KURULDU

Bakanlığımızın 2021/13 Sayılı Afet ve Acil Durum Yönetimi Genelgesi doğrultusunda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından afet ve acil durumlara karşı önleyici bir yaklaşımla, etkin ve sürdürülebilir tedbirler alınarak okul ve kurumlarımızda risk ve zararların azaltılması amacıyla Onikişubat, Dulkadiroğlu ve Pazarcık ilçelerimizde 24'er gönüllü personelden oluşan MEB Arama Kurtarma Birliği (AKUB) ekiplerimiz oluşturuldu.

Müdürlüğümüzde MEB AKUB personelleri için düzenlenen Teşekkür Belgesi takdim töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, ekipler içerisinden gönüllü olarak seçilen ve 25 gönüllü personelden oluşan MEB AKUB il ekibinin de kurulduğunu belirterek, "2021 Yılı AFAD Farkındalık Eğitim yılı olarak ilan edilmişti. Bu kapsamda Bakanlığımızın da direktifleriyle MEB AKUB ekiplerimizi oluşturduk. Bu ekiplerimizle yaptığımız çalışmaları kendimizi değil, başkalarını kurtarma çalışması olarak görüyoruz ve çalışmada gönüllü olup gayret sarf eden personellerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Toplam 72 gönüllü personel içerisinden 25 kişilik MEB AKUB il ekibimizin de kurulduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Hiç kimse gidin, akut gönüllüsü olun ve bu işi yapın diye zorlamadı. Bu çalışma tamamen gönüllülük esasına dayalı olduğu için çok kıymetlidir. Kendimizi değil, başkalarını kurtarma çalışması olduğu için ise daha da kıymetli. Yaşam içerisinde her türlü afeti yaşamak olasıdır. İnşallah bir afetle karşılaşmayız da bu ekiplerimize hiç ihtiyaç olmaz." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, deprem bölgesinde yaşıyor olduğumuza dikkat çekerek, "Yani ne zaman, nerede ne şekilde olacağını hiç kimsenin bilmediği afetlerle karşı karşıyayız. Bu gibi afetlerde bizlere yardımcı olabilecek insanların ve ekiplerin olması çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Her şey unutulur, arkadaşlar zorda darda kalındığında insanın imdadına yetişen insanlar asla unutulmaz ve onlara çok samimi dualar edilir. İnşallah bunlara gerek kalmaz ama bir gün ihtiyaç olursa inanın bu ekiplerimiz, binlerce on binlerce insanın gönlünde taht kuracaktır." ifadelerini kullandı.

 İhtiyaç olduğu zaman 'Kimse yok mu?' diye bağırıldığında 'Ben varım!' diyebilmenin herkese nasip olamayacağını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, son olarak şunları kaydetti: "Bu üstün gayretler içerisinde olan personellerimize yürekten teşekkür ediyorum ve onları ayrıca tebrik ediyorum."

Konuşmanın ardından MEB AKUB ekiplerimizde görevli personellerimize Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

10-06-202110-06-202110-06-202110-06-202110-06-202110-06-202110-06-202110-06-202110-06-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.