KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VAKKASOĞLU, "YÜREKLERDE AKİF, DİLLERDE HÜRRİYET" SÖYLEŞİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde planlanan 'Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet' konulu söyleşi, Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
VAKKASOĞLU,

Söyleşiye İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman gerçekleştirdi. Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu'nun Kahramanmaraş topraklarının bereketi ve Kahramanmaraş'ın ruhuyla beslendiğini belirten İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, "Bu ruhu İstanbul'da taçlandırarak İstiklal Marşı şairimizi bilinmeyen yönleriyle anlatmak üzere tekrar doğduğu topraklara gelmiştir. İstiklal Marşı şairimizi en güzel şekliyle birinci ağızdan dinlemek, bizim için bir güzellik olacak." dedi.

İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, geçmişimizi bilirsek geleceğimize hakkıyla yön verebileceğimize dikkat çekerek, "Geçmişimizin zorluklarını bilirsek, bugünün nimetlerinin kıymetini biliriz. Kurtuluş Savaşı'nı, o zor zamanları en güzel şekliyle o günleri bize aktaran millî ve onurlu bir şairimiz olan, kendisine haklı olarak verilen bir ödülü bile almaktan hicap eden Mehmet Akif, o günleri bizlere aktarıyor. Bugünün gençleri olarak bizler de onu çeşitli yönleriyle bilmek, örnek almak gibi bir sorumluluğun altındayız. Hem öğretmen hem de bir Kahramanmaraşlı olarak bunu bize en güzel şekliyle anlatacak olan Vehbi Hocamızdan en güzel şekilde istifade etmeye çalışacağınıza inanıyorum. Bu vesilelerle hocamıza 'hoş geldiniz' der, hepinizi saygıyla selamlarım." ifadelerini kullandı.

Ardından söyleşini gerçekleştirmek üzere mikrofon başına geçen Vehbi Vakkasoğlu, söyleşiye katılanların söyleşi sonunda çok daha sevgi dolu, çok daha geleceğe umutla bakan bir gönülle buradan ayrılmalarını ümit ettiğini ifade ederek söyleşisini gerçekleştirdi. 

VEHBİ VAKKASOĞLU KİMDİR?

1947'de Kahramanmaraş'ta doğdu ve öğretmenlik mesleği ile eğitimin değişik kademelerinde 35 yıl emek verdi. Türk çocuklarının eğitimine katkıda bulunması için Berlin'e tayin edildi ve 6 yıl Almanya'da çalıştı. İlk kitabı olan "Mehmet Akif", 1968 yılında yayınlandı. O günden bugüne 45 esere imza attı. Bunlar tarih, edebiyat, din ve psikoloji konularındadır.

Eğitim birliği ve eserleriyle yepyeni bir gençlik yetişmesine hizmet etti. İlk gençlik yıllarından itibaren toplumu eğitici binlerce konferans ve seminerler gerçekleştirdi. Sadece "Bir Destandır Çanakkale" başlığı ile yurtiçi ve yurtdışında verdiği konferansların sayısı 1500'ü buldu.

27-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.