KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KORKMA! İSTİKLAL İLHAM VERİR" PROJESİ DEVAM EDİYOR

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde 12 Şubat Kurtuluş Bayramı etkinlikleri kapsamında yürütülen 'Korkma! İstiklâl İlham Verir' projesi, okullarda yapılan etkinliklerin ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz arasında yapılacak yarışmalarla devam ediyor.


3-21 Ocak tarihleri arasında okullarımızda yapılan etkinliklerle başlayan "Korkma! İstiklâl İlham Verir" projesi, 24-31 Ocak tarihleri arasında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz arasında düzenlenecek resim, şiir, mektup ve bilgi yarışmalarıyla devam edecek.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, bu proje ile öğrencilerimizin kültürel düzeylerinin geliştirilmesi, ifade yetilerinin geliştirilmesi, gözlem yapma gibi becerilerinin geliştirilmesi, onlara estetik-görsel duyarlılıklarının kazandırılması, zengin ve anlamlı yaşantılar kazandırılması ve Kahramanmaraş'ın millî kahramanları hakkında bilinçlendirmenin amaçlandığını belirterek, "Milletlerin tarihinde bazı dönüm noktaları ve emsâli görülmemiş tarihi olaylar vardır. Maraş harbi, Türk tarihinin yeniden yazılmasına vesile olan olağanüstü bir direniş örneğidir. Fransız işgâli altında kalmış olan Maraş, İstiklal Savaşı'nda gösterdiği emsalsiz kahramanlığı ile sonsuza kadar bayrağı, inancı ve kültürü ile bu ruhu tüm dünyaya ispatlamış güzide bir şehirdir." ifadelerini kullandı.

Proje aracılığı ile 1.Dünya Savaşı'ndan sonra işgal edilen Anadolu topraklarının kurtuluşunun fitilini ateşleyen Maraş millî mücadelesini tüm öğrencilerimize anlatmak ve 12 Şubat istiklâl mücadelesini ölümsüzleştirmek istediklerini kaydeden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, son olarak şunları ifade etti: "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu projeyi, Müdürlüğümüze bağlı tüm resmî ve özel okul ve kurumlarımızda gerçekleştiriyoruz. Proje sonunda yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize çeşitli ödüller vereceğiz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize yapmış olduğu bu iş birliği için çok teşekkür ediyor, projemizin tüm öğrencilerimiz adına hayırlı olmasını diliyorum."

Yarışma sonuçlarının 9 Şubat Çarşamba günü açıklanacağı proje, 10 Şubat Perşembe günü yapılacak olan ödüllendirme ile sona erecek.

21-01-202221-01-202221-01-202221-01-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.