KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TEMEL EĞİTİMDE 10 BİN OKUL" PROJESİ KAPSAMINDA İLİMİZDE 47 ANAOKULU YAPILACAK

Millî Eğitim Bakanlığımızca başlatılan 'Temel Eğitimde 10 Bin Okul' proje kapsamında yıl sonuna kadar ilimizde 133 okulda iyileştirme çalışmalarının yapılmasının yanı sıra 47 yeni anaokulu yapılacak.


"Temel Eğitimde 10 Bin Okul"  projesi hakkında bilgiler veren İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, projenin Türkiye genelinde uygulanmakta olduğunu, Kahramanmaraş'ta ise bu kapsamda temel eğitim düzeyinde eğitim veren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve bunların yanı sıra ortaöğretim bünyesinde eğitim veren anasınıflarında iyileştirme çalışmaları ile yeni anaokulların yapılacağını ifade etti.

Projenin amacının eğitimin niteliğini geliştirmek olduğunu kaydeden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, "Ayrıca eğitim ortamlarını iyileştirmek, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak öğrencilerimiz için fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerimizin meslekî gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek, okullarımızın fizikî ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz." diye konuştu.

Proje kapsamında ilimizde 133 okulda iyileştirme çalışmalarının yapılacağını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, "Bununla birlikte 47 yeni anaokulunu ilimize kazandıracağız. Proje kapsamına alınan okullarımızın tamamında öğrenci,  öğretmen ve yöneticilere yönelik çalışmalar gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimize yönelik destek eğitim programları, ilk yardım farkındalık eğitimleri, psikososyal gelişim destek eğitimleri, kültür, sanat ve spor etkinlikleri; yönetici ve öğretmenlerimize yönelik meslekî ve kişisel gelişim eğitimleri gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, proje kapsamındaki okullarda yapılacak iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi vererek, "Okulların iç ve dış mekân boya ihtiyaçları karşılanacak, ısıtma sistemi onarımları, pencere ve kapı onarımları, genel bahçe düzenleme (peyzaj) işlemleri, elektrik tesisatı ve kompanzasyon, lavabo onarımları (ıslak mekân) ve öğretmenler odası zemin döşemesi yapılacak. Bunların yanı sıra okul internet ağı alt yapısı ihtiyaçları, bilgisayar ve yazıcı ihtiyaçları, spor malzemesi ihtiyaçları, etkileşimli tahta ihtiyaçları ile öğretmenler odasının sandalye, dolap ve toplantı masası ihtiyaçları karşılanacak. Müzik odaları olmayan okullarda müzik odaları oluşturulacak." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, son olarak proje ile ilgili çalışmaların 2022 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

24-03-202224-03-202224-03-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.