KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ YUSUF KAHRAMAN'IN 2022-2023 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI MESAJI

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zilini bugün çaldık...
İL MÜDÜRÜMÜZ YUSUF KAHRAMAN'IN 2022-2023 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI MESAJI

Yeni eğitim ve öğretim yılına başlarken geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük fedakârlıklarla yurdun her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyorum.

Salgın sürecinin ardından 2021-2022 eğitim ve öğretim yılını öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin destekleri, Bakanlığımızın kararlı tutumunun ardından kesintisiz olarak yüz yüze tamamladık. Bu eğitim ve öğretim yılını da alacağımız tedbirler ile yüz yüze tamamlayacağımıza inancım tamdır.

Sevgili öğrencilerimiz!

Geçen yıllarda olduğu gibi ders kitaplarınızı bugün itibari ile sıralarınızda hazır bulacaksınız. Aynı zamanda bu yıl ilk defa yardımcı kaynak kitaplarınızı da ders yılı başında ders kitaplarınızla birlikte ücretsiz olarak almış olacaksınız. Bizler maddî ve manevî her konuda sizlere destek olmaya devam edeceğiz.

Sizlerin her birinizin akademik olarak başarılı olmasını isteriz ama bundan daha önce sizlerin ahlâklı, erdemli ve karakterli birer insan olarak yetişmenizi daha çok istiyoruz. Her insan akademik olarak başarılı olamayabilir ama her insanın bir becerisi ve yeteneği vardır. Bunlar doğrultusunda kendi hayatlarınıza yön verebilirsiniz. Ancak karakterli, erdemli ve ahlâklı bir insan olamazsanız ne akademik başarınızın ne becerilerinizin ne de yeteneklerinizin bir anlamı olur. Bunun için öncelikli olarak iyi birer insan olmayı hedeflemenizi temenni ediyoruz.

Sevgili öğretmenlerimiz!

Kuşkusuz toplumumuzun eğitim kalitesini daha fazla artırmak noktasında en büyük sorumluluk, sizlere düşmektedir. Aramıza yeni katılan eğitim neferleri ile birlikte eğitim ve öğretim camiası olarak ülkemizi bu alanda çok daha üst noktalara taşımanın gayreti içerisinde olacağınızdan hiçbir şüphemiz yok.

Sevgili velilerimiz!

Gönülleriniz ferah olsun! Tüm birimlerimiz ve ekibimizle yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır bir şekilde başladık. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı iyi ve başarılı birer birey olarak yetiştirmek adına gecemizi gündüzümüze katacağımızdan şüpheniz olmasın. 

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

                                                                                    Yusuf KAHRAMAN 

                                                                                 İl Millî Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.