KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TASLAK DERS KİTABI VE EĞİTİM ARACI İNCELEME SEMİNERİ YAPILDI

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Müdürlüğümüz iş birliğinde öğretmenlerimize yönelik planlanan ve iki gün sürecek olan Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri'nin ilk günkü programı gerçekleştirildi.
TASLAK DERS KİTABI VE EĞİTİM ARACI İNCELEME SEMİNERİ YAPILDI

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Müdürlüğümüz iş birliğinde öğretmenlerimize yönelik planlanan ve iki gün sürecek olan Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri'nin ilk günkü programı gerçekleştirildi.

 

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'nda yapılan Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri'nin açılış programına Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanımız Can Ekmen, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, Şube Müdürümüz Özmen Güler, Eğitim Görevlisi Alim Palamutçu ve ilimiz genelinde görev yapmakta olup çalışmaya gönüllü olarak katılmak isteyen öğretmenler katıldı.

Toplumu şekillendirenlerin öğretmenler olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, "İyiyi de biz yetiştiriyoruz, kötüyü de. Bu sebeple dokunma imkânımız, uzanma imkânımız ve hayata bağlama imkânımız olduğu halde uzanamadığımız, dokunamadığımız, bundan dolayı da hayata küsmüş, belki daha da ileriye giderek bir suç makinesine dönüşmüş insanlar da yine bizim elimizde yetişiyor. Topluma önderlik ve rehberlik yapan, güzel örnekler ortaya koyan insanlar da yine bizim elimizde yetişiyor. Bu anlamda da hem sorumluluğumuz büyük hem de yükümüz ağırdır. Güzel neticelerle karşılaştığımızda umut duyacağımız, kıvançla 'işte bu benim eserim, benim evladım, benim öğrencim' diyeceğimiz bir güzelliği yaşama imkânı olan bir mesleğin mensubu olarak iyi insan yetiştirme, güzel insan yetiştirme davamızda her birinize kolaylıklar diliyorum. Rabbim güç işlerimizi kolay kılsın." ifadelerini kullandı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman'ın ardından katılımcılara hitap eden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanımız Can Ekmen, çok önemli ve kıymetli bir eğitim dolayısıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, "Ben öncelikle dört yüzden fazla öğretmen arkadaşımla burada birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle Bakanlığımız adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Çok önemli ve vicdanî konulardan bahsetti Müdür Bey. Şunu çok iyi biliyoruz ki eğitim ve öğretim süreci ile ilgili tüm paydaşlar ve bileşenlerin üzerine düşen sorumluluklardan belki de çok daha fazlasını yaparak çocuklarımızı, öğrencilerimizi ve neslimizi yetiştirme noktasında ideal bir yere ancak ulaşacağız. Bunu sahada olan sizlerle sağlayacağımızı çok iyi bir şekilde bilmekteyiz. Bakanlığımız bunun için eğitim sistemi içerisindeki tüm bileşenlerini çok önemsemekte ve çok kıymetli görmektedir." diye konuştu.

Eğitim sistemini besleyen bileşenlerden bir tanesi üzerinde fikirlerini paylaşacaklarını, istişare edeceklerini ve bilgilendirme çalışmalarında bulunacaklarını kaydeden Daire Başkanımız Can Ekmen, "Ama biz çok iyi biliyoruz ki ders kitapları, bizim için materyal boyutunda en önemsediğimiz en önemli gördüğümüz araçlardan bir tanesidir. Ben öncelikle şunu ifade etmek istiyorum; derslerin, öğrencilerin ve okulların yegâne ihtiyaç duyduğu şey öğretmenlerdir. Bizler öğretmenlerimizin başta kendi alan uzmanlığı noktasında olmak üzere tecrübesini, deneyimini, bilgi ve birikimini, sınıfını, öğrencisini, düzeyini, her şeyini düşünerek kitaplarımızın raporlarını oluşturmasını istiyoruz. Bu vesileyle ders kitaplarımızın her yönüyle çok daha iyi ve çok daha kullanışlı hale geleceğine inanıyoruz. Bu vesileyle bu yoğun sürece gönüllü olarak katıldığınız ve bizlerle beraber olduğunuz için başta sizlere, bu ortamı bize sağlayan kıymetli arkadaşlarıma ve bugün burada eğitim görevlisi olarak görev yapacak olan arkadaşlarımıza ve daha fazlası bu konuda Talim Terbiye Kurulu Başkanlığımızda gece gündüz çalışan personellerimize teşekkür etmek istiyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Son olarak Eğitim Görevlisi Alim Palamutçu'nun seminerinin ardından programın ilk günü son buldu. Program yarın yapılacak olan seminer ile son bulacak.

21-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.