KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ" PROTOKOL İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürlüğümüz ile Onikişubat Belediyesi arasında 'Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi' protokol imza töreni gerçekleştirildi.


Onikişubat Belediyesi'nde gerçekleştirilen protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, Onikişubat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serdar Yakar, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Akif Bulut, Şube Müdürümüz Kemal Kösekul ve proje koordinatörleri katıldı.

Protokolün imzalanmasının akabinde konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, projenin ilimiz eğitimine 2014 yılından bu yana çok önemli katkılar sağladığını, bundan sonra da bu katkının artmasını beklediklerini kaydetti. Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek ise eğitim adına yaptıkları katkıların ve desteklerin sürmeye devam edeceğini belirterek projenin hayırlı olmasını temenni etti.

Tüm ilçelerimizde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerimize yönelik uygulanacak olan proje, öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, onların nitelikli okuma yapmalarını sağlamak, okumanın kalıcı davranış haline gelmesine katkı yapmak, kitap okuma oranlarını artırmak, ve okuma faaliyetlerinin hayatlarının önemli bir uğraşısı olmasını sağlamak amacıyla planlandı.

2014 yılından beri sürdürülen proje kapsamında bu yıl okullarımızın her şubesine her biri beş kitaptan oluşan bir set olmak üzere toplamda 70 bin kitabın öğrencilerimize dağıtılması hedefleniyor. Proje kapsamındaki kitapları okuyarak yapılacak sınavlar neticesinde her kategoride ilk üçe girecek öğrencilerimiz ödül almaya hak kazanacak. Ayrıca mansiyon alan öğrencilerimize de ödül verilecek. Böylece öğrencilerimiz hem kitap okumanın tadına varacak hem de ödül kazanacaklar.

11-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.