KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ YUSUF KAHRAMAN'IN 1.DÖNEM SONU MESAJI

Bugün çocuklarımız için heyecan verici bir gündür. Zira 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi bugün sona eriyor ve öğrencilerimiz karne heyecanı yaşıyor.
İL MÜDÜRÜMÜZ YUSUF KAHRAMAN'IN 1.DÖNEM SONU MESAJI

Saygıdeğer Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sonuna geldik. Yöneticisi, öğretmeni ve öğrencisi ile büyük bir özveri örneği gösteren eğitim camiamızın, ilk dönemi en verimli bir şekilde değerlendirdiğine inancımız tamdır.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Bugün çocuklarımızı notları ile değerlendirme ve yargılama günü asla değildir. Bugün onları daha fazla önemseme ve değer verme günüdür. Başarıyı ya da başarısızlığı birlikte değerlendirip, yanlarında olduğumuzu hissettirmemiz gereken; kısacası onları koşulsuz sevdiğimizi göstermemiz gereken bir gündür.

Çocuklarımız nasıl bir not almış olurlarsa olsunlar, onları sadece bu notlar üzerinden değerlendirmek büyük haksızlık ve büyük huzursuzluk doğuracaktır. İsteriz ki çocuklarımızın akademik başarısı elbette yüksek olsun, bizler de bununla gurur duyalım. Ama bunun aksi çocuklarımızdan utanmayı, onlara kızmayı, onları tembel birer birey olarak değerlendirmeyi asla gerektirmez.

Çocuklarımızı bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Yani onları sadece akademik başarı odaklı değil, vatanımıza ve milletimize ne kadar faydalı, ne kadar ahlâklı ve iyi birer insan olabildikleri hasebince değerlendirmemiz gereklidir. Bu değerlerin insan hayatında notlardan daha önemli olduğunu düşünerek onlara o doğrultuda davranmalıyız. Sizlerden ricam, yarıyıl tatilinde çocuklarımızı akademik, sosyal, sanatsal, sportif vs. alanlarda etkinlikler yapmalarına teşvik etmenizdir.

Sevgili Öğrencilerimiz,

İyi veya kötü, dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve performansın karşılığını not olarak karnelerinizde gördünüz. Şunu bilin ki bu sonuçlar ile hiçbir şey sona ermiş değildir. İkinci dönemde göstereceğiniz daha büyük gayretler, başarılı olanlara daha büyük başarı, başarısı düşük olanlara da bir başarı fırsatı sunacaktır.

Öncelikle yarıyıl tatilinizi hem dinlenerek hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmeye çalışmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca aileniz ile birlikte değerli anlar paylaşmanızı istiyorum. Şunu unutmayın ki insanlık için en büyük hazine kitaplardır; o yüzden kitap okumayı, bu sayede kültürünüzü geliştirmeyi asla ihmâl etmeyin.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi gönülden selamlar, iyi tatiller dilerim.

                                                                                                                                                                                                                                     Yusuf KAHRAMAN

İl Millî Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.