KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Öğretim Sınıfı Dışındaki Personelin İl İçi Yer Değikliği Duyurusu (GÜNCELLENDİ)

Eğitim Öğretim Sınıfı Dışındaki Personelin İl İçi Yer Değikliği Duyurusu (GÜNCELLENDİ)

Eğitim Öğretim Sınıfı Dışındaki Personelin İl İçi Yer Değikliği Duyurusu

Bölge hizmetine bağlı yer değiştirme yükümlülüğü bulunanlar ve 657-4/B ve sürekli işçiler hariç, ilgi (b) Yönetmelik kapsamında görev yapan personellerin Yönetmeliğin 32'nci maddesi ve ilan edilen takvim doğrultusunda il içi isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları;

(1) Bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla en az üç yıl görev yapanlar, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilecektir.

(2) Münhal kadrolar arasından en fazla 10 (on) kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusu yapabileceklerdir.

(3) İl içi isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personellerin atamaları, ilgililerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre yapılacaktır."Hizmet süresinin eşit olması hâlinde halen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur." hükmü doğrultusunda işlem tesis edilecektir.

(4) Münhal kadrolarda  3 (üç) alt ve 3 (üç) üst derece kadrolara atanmak üzere  tercihte bulunulabilecektir.   

(5) İlgi (a) Kanunun 68/B maddesi kapsamında 1-4 derece kadrolara atama yapılmayacaktır. (30/06/2021 tarih ve 31527 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığının Tasarruf Tedbirleri (2021/14 Sayılı Genelgesi)

Uygulama Esasları;

1) İlçe içerisinde yer değişikliği ilan edilen ihtiyaç listesinde yer alan kurumların ihtiyacı göz önünde bulundurularak yapılacaktır.

2) İlçeler arası yer değişikliği talebinde bulunan personellerin unvanlarında atanmak istedikleri ilçede norm kadro ve ihtiyaç durumu dikkate alınacaktır. 

3) Yer değiştirmeler kapsamında, görev yerleri değiştirilen personellerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. (Atama tarihinden sonra oluşabilecek mazeretlerin belgendirilmesi halinde değerlendirilmeye alınacaktır.)

4)  Haklarında yapılan idari soruşturma sonucunda görev yerleri değiştirilenler, daha önce görev yaptıkları kuruma/ilçeye aradan 4 (dört) yıl geçmeden tercihte bulunamayacaktır.

İl içi isteğe bağlı yer değişikliği başvurusunda bulunacak personellerin olumsuzluklar yaşamaması için MEBBİS özlük modülünde yer alan kimlik ve hizmet süresi bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.

Duyuru ve başvuru süresince oluşabilecek gelişmeler ve değişiklikler Müdürlüğümüze ait kmaras.meb.gov.tr  internet adresinde yayımlanacaktır.

Bilgilerinizi, ilgililere tebliğini ve başvuru evraklarının DYS ile gönderilmesini rica ederim.

 

2023 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

Başvuruların Kurumlarca Kabul Edilmesi başvuru belgelerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslimi ve kontrol süreci : 16-22.05.2023 Saat 17:00

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince başvuru belgelerinin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine teslimi : 23-24.05.2023  Saat 17:00

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Başvuruların Değerlendirilmesi ve Atama : Haziran ayının ilk haftası

Atamaları Yapılanların Ayrılma/Başlama İşlemlerinin Tamamlanması  : Kararnamelerin gönderilmesinden itibaren

 

İSTENİLEN BELGELER:

1-Başvuru Formu (Başvuru  formunun excel formatı ve excel formatının çıktısı alınarak onaylı suretinin ilçe/kurum müdürlüklerine teslim edilmesi gerekmektedir.)

 (İlgililerin alt derece kadrolara atanmak istediğine dair ifade eklenecektir.)

2-Hizmet Cetveli (onaylı)

3-İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince başvuru yapanların tercihleri excel formda birleştirilerek e-mail ile yatama46@meb.gov.tr adresine gönderilecektir.

 

EKLER:

1-Başvuru Formu (1 adet)

2-Yer Değiştirme Takvimi

 

Not : Kurum ihtiyaç listesi ile boş kadro sayılarını gösterir tablo  Müdürlüğümüz https://kmaras.meb.gov.tr/ adresinden duyurulacaktır.

 

  -- Duyru Yazısına ulaşmak için bu bağlantıya tıklayınız.

  -- lçeler Personel Boş Kadro Normu için bu bağlantıya tıklayınız

  -- İl İçi Atama Kurum İhtiyaç Listesine ulaşmak için bu bağlantıya tıklayınız.

 

GÜNCELLEME :

 - Dulkadiroğlu İlçe MEM VHKİ Normu güncellenmiştir.  (17/05/2023 11:40)

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.