KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün YGS mesajı

Sevgili Öğrenciler Uzun çalışmalar sonucunda hayatınıza önemli bir yere sahip olacak ve geleceğinizle ilgili temelini atacağınız ilk adım olan Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavına 13 Mart 2016 Pazar günü gireceksiniz.   Çalışmalarınızın sonucunda sizlerin üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer.
İl Milli Eğitim Müdürümüzün YGS mesajı

Sevgili Öğrenciler

Uzun çalışmalar sonucunda hayatınıza önemli bir yere sahip olacak ve geleceğinizle ilgili temelini atacağınız ilk adım olan Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavına 13 Mart 2016 Pazar günü gireceksiniz.

Çalışmalarınızın sonucunda sizlerin üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer.

Bu kapsamda Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını bir ölüm kalım sınavı olarak düşünmeyiniz. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS )sınavın başarıyla geçeceksiniz ve aynı başarıyı haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girerek tekrarlayacaksınız. Sizlerde kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum.

Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır.

Değerli Veliler

Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani sizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırabilir. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır.  Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim. Onların bizlerin evlatları olduklarını unutmayalım.

Sınavın yapılacağı 13 Mart 2016 tarihinde saat 9.30’dan itibaren sınavın bitiş saati olan 12.40 kadar hem velilerimizin hem de Kahramanmaraşlı değerli hemşerilerimizin öğrencilerimizi rahatsız edecek dikkatlerini dağıtacak gürültü ses klakson kullanma gibi davranışlardan kaçınacağınıza inanıyorum.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

Mehmet Emin AKKURT

 İl Millî Eğitim Müdürü

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. No1 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.