KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULUNDA COŞKU İLE KUTLANDI

Kahramanmaraş'ta 'Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi' kapsamında hayırsever iş insanları Esin-Ergün Bodur tarafından yaptırılan Esin Ergün Bodur İlkokulu'nun açılışı gerçekleştirilerek okul eğitim hizmetine başladı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULUNDA COŞKU İLE KUTLANDI

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası tüm Türkiye'de olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kahramanmaraş'taki etkinlikler sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından öğrenciler, çeşitli gösterilerle eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekti. Çelenk töreni sonrası düzenlenen açılış törenine; Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları ile STK temsilcileri katıldı.

"ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN"

Açılış töreninde konuşan Esin Ergün Bodur İlkokulu Müdürü İsa Yıldız, "Yeni bir eğitim öğretim yılı başlangıcında Türkiye'nin aydınlık geleceği olan çocuklarımız ve onları yetiştirecek olan değerli meslektaşlarımla birlikte olmanın sevinci ve gurur içerisindeyim. Bugün yüz binlerce çocuğumuzun eğitim öğretim hayatında yeni bir sayfa açtığı önemli bir gündür. 16 derslikli olarak yapımı tamamlanan okulumuz 9 Eylül 2019 tarihinde açılmış olup bugün itibari ile 28 öğretmen 3 idareci ve 630 öğrenci ile eğitim öğretim hizmetine başlamıştır. Bu okulu öğrencilerimize kazandırdıkları için başta Sayın Valimiz Vahdettin Özkan olmak üzere hayırsever iş adamı Ergün Bodur ve eşi Esin Bodur'a, ayrıca okulumuz bahçe ve çevre düzenlemesinde katkılarını bizden esirgemeyen Büyükşehir ve Onikişubat Belediyelerimize teşekkür ediyorum. 2019-2020 eğitim öğretim yılının okulumuz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 

            "ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ ŞEHRİME BÖYLE BİR OKUL YAPTIRMAK NASİP OLDU"

Açılış törenine önceden planlanmış programı nedeniyle katılamayan iş adamı Ergün Bodur, gönderdiği mesajında şu ifadelere yer verdi: "Yüce Rabbime şükürler olsun ki bana, doğduğum şehrime böyle bir eğitim kurumu yaptırmayı nasip etti. Ve yine şükürler olsun ki okulumuzu sözleştiğimiz zamanda ve en iyi şekilde yaparak hizmete sunmanın huzur ve mutluluğunu yaşadım. Okulumuzun ilimiz eğitim camiasına hayırlı olmasını ve hayırlı nesiller yetiştirilmesini diliyor, okulumuzun yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum." 

            "İSTİKBAL MÜCADELESİNDE KALEM KILIÇTAN DAHA KESKİNDİR"

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Akküncü, "Hem 2019-2020 eğitim öğretim yılı hem de okulumuz eğitim camiamıza hayırlı olsun. Sevgili öğrenciler, uzun süren bir tatil döneminden sonra yeniden okula başladınız, bazılarınız da bu yıl ilk defa okulla tanıştı. Sizlerden beklentimiz kurallara uyan, derslerine planlı çalışarak başarılı olan, boş zamanlarını spor ve sanat etkinlikleri ile değerlendiren, arkadaşlarına büyüklerine ve çevresine saygılı olan birer birey olmanızdır. Sizler bizim geleceğimiz ve umudumuzsunuz, yarınlarımızın teminatısınız. Yolunuz açık, başınız dik, azminiz daim olsun. Değerli öğretmenlerimiz, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." sözünü sık sık hatırlayalım. Ünlü sosyoloğumuz Cemil Meriç, "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir." diyerek eğitimin sevgi temelli gönül işi olduğuna dikkat çekmiştir. Değerli meslektaşlarım, unutmayalım ki istikbal mücadelesinde kalem kılıçtan daha keskindir. Bütün çocuklarımıza milletimizin ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimsetelim bu ülkenin insanları, bu ülkenin değerlerini sevdirelim." ifadelerini kullandı. 

            "DEĞERLİ VELİLER OKUL YÖNETİMİ VE ÖĞRETMENLERİMİZLE YAKIN TEMASTA OLALIM"

 Çocukların eğitim öğretim sürecinde okul kadar büyük bir etken olan velilere seslenen Akküncü, "2023 eğitim vizyonu doğrultusunda 'Mutlu çocuklar, güçlü Türkiye' parolasıyla çıktığımız kutlu yolda hepinize başarılar diliyorum. Değerli velilerimiz, çocuklarımızı okula teslim etmek yetmez, onları işlemek, gözlemek ve destek olmak anne-baba olarak bizim görevimizdir. En iyiye ve güzel sizin desteklerinizle ulaşabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyor, bu güzel okulu eğitim camiamıza kazandıranlara şükranlarımı sunuyor, okul yapım sürecinden başından sonuna kadar yardımlarını bizden esirgemeyen sayın valimize saygılarımı sunuyorum" dedi. 

"EĞİTİM KAMU HİZMETİNİN LOKOMOTİFİDİR"

Sözlerine eğitimin süreçlerinden bahsederek başlayan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, "2019-2020 eğitim öğretim yılının eğitim hizmetlerini daha da yaygınlaştırmasını, niteliğinin artmasını ve hepimizin bundan istifade etmesini temenni ediyorum. Eğitim öğretim, başta kendimizi tanıyıp geliştirmenin ve daha sonra doğayı ve çevreyi dengeli bir şekilde tanıyarak yaşam kalitemizi arttırmanın olmazsa olmazıdır. Eğitim kamu hizmetinin lokomotifidir ve bunu şekillendiren, yönlendiren öğretmenlerimiz bu hizmetin başında gelmektedir" şeklinde konuştu. 

"PARLAMENTOMUZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Özkan konuşmasının devamında, "Eğitim ile ilgili özellikle hukuki düzenlemeler ve önündeki bütün hukuki engellerin bertaraf edilmesi ve bunun hızlı bir şekilde topluma sunulması yönünde bir sistem oluşturması sebebiyle parlamentomuza teşekkür ediyoruz. Kahramanmaraş'ın tarihi misyonu, eğitime öğretime olan aşkı bizim için çok önemli bir istinat noktasını oluşturuyor. Kahramanmaraş'ta öğretmenlik yapmak, Kahramanmaraş'ta eğitim yönetimine hizmet etmenin büyük bir şans olduğunu ifade etmek istiyorum. Eğitim öğretim hizmetinin kalitesinin arttırılması için hep beraber her zaman seferber olacağız. Yeni eğitim öğretim yılının ilimize, bütün öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayır getirmesini diliyorum" dedi.  

Açılış törenine okulun kente kazandırılmasına vesile olan iş adamı Ergün Bodur'un anne ve babası da katıldı. Okula yeni başlayan 1'nci sınıf öğrencilerine 2'nci sınıf öğrencileri tarafından hoş geldin çiçekleri takdim edildi.

 

18-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-201918-09-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.