KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ PROTOKOLU İMZALANDI

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi'nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. 
KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ PROTOKOLU İMZALANDI

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi'nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman katıldı.

Programda bir konuşma yapan İl Müdürü Kahraman ''6 Şubat Depremleri ile beraber başta sosyal hayat olmak üzere eğitim, öğretim ve kültürel faaliyetlerin başladığı, şehrin tekrar inşası için herkesin elini taşın altına koyduğu bir dönemde biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Onikişubat Belediyesi ile iş birliği içerisinde kıymetli yavrularımızın eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemek için bir protokol imzalamak üzere buradayız. Onikişubat Belediyemiz okul yapımından öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyacını karşılamaya, kitap desteğinden kültürel faaliyetlere kadar en çok iş birliği içerisinde olduğumuz Onikişubat Belediyemiz ve Başkanımıza tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum'' dedi. İl Müdürü Kahraman sözlerini "Bu protokol eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize velilerimize hayırlı olsun diyorum" diyerek tamamladı.

 Eğitime yapılan harcamalar bizim anlayışımızda diğer harcamalardan çok daha önemlidir diyen Başkan Mahçiçek, "bugün 85 bin adet aldığımız kitabın protokolünü Milli Eğitim Müdürümüzle imzaladık. Önümüzdeki hafta inşallah, dağıtımları da süratle yapacağız. Çocuklarımız, kitapları ne kadar okumuş, ne kadar anlamış diye küçük bir sınav yaptık geçmiş dönemde ve hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen yetmiş iki bin öğrencimiz katılmıştı. Sonra o sınavlarda ödül alan çocuklara burada hediyeler dağıttık. Değerli milli eğitimimize de inşallah belediyemizin imkânları ölçüsünde katkılara devam edeceğiz" dedi.

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi Hakkında;

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi il genelindeki tüm İlkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, okumanın kalıcı davranış haline gelmesine katkıda bulunmak, kitap okuma oranlarını artırmak, nitelikli okuma yapmalarını sağlamak ve okuma faaliyetlerinin hayatlarının önemli bir uğraşısı olmasını sağlamak amacıyla 9 yıldır sürdürülen bir projedir. Fakat gerekli çalışmaların yapılmasına rağmen pandemi ve akabinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle 2020 yılından bu yana 3 yıl süreyle hayata geçirilememiştir.

  Bu yıl okullarımızın her şubesine her biri beş kitaptan oluşan bir set olmak üzere toplamda 70000 kitap öğrencilerimize dağıtılacaktır. Proje kapsamındaki kitapları okuyarak yapılacak sınavlar neticesinde her kategoride ilk 3'e girecek öğrencilerimiz ödül almaya hak kazanacaktır. Ayrıca mansiyon alan öğrencilerimize de ödül verilecektir. Bu yıla kadar proje kapsamında yaklaşık olarak 285.000 kitap dağıtımı yapıldı. Yedi yıldan beri bu zamana kadar yaklaşık 360.000 öğrenci bu kitapları okuyarak yarışmaya katıldı. Toplamda iki milyonun üzerinde kitap okuma faaliyeti gerçekleştirilmiş oldu. Okur -Yazar buluşmaları sayesinde öğrencilerimiz okudukları kitapların yazarlarıyla tanışma, onlarla söyleşi yapma fırsatı da yakalamış oldular. Bu projenin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Onikişubat Belediyesine ve öğrencilerimizi yönlendiren öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz.

24-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-2023

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.