KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KURTULUŞUN KAHRAMANLARI" SERGİSİ ZİYARETÇİLERİYLE BULUŞTU

Maraş sivil direnişinde kahramanca savaşan, istiklâlimizin timsali haline gelmiş karakterlerinin yer aldığı ve Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü'nce hazırlanan "Kurtuluşun Kahramanları" sergisi, ziyaretçileriyle buluştu.


"Kurtuluşun Kahramanları" sergisinin açılışını Kahramanmaraş Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sayın Emin Mehmet Terzioğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz ve diğer protokol mensupları gerçekleştirdi.

Sergide Kahramanmaraş halkının savaş dönemindeki günlük kıyafetleri yer alıyor. Aslına uygun bir şekilde hazırlanan kıyafetler, dönemin sosyokültürel özellikleri hakkında fikir sahibi olmak açısından büyük önem arz ediyor.

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü'nün hazırlamış olduğu sergi, geçmişi yâd etmek ve halkımızın Millî Mücadelemizin kahramanlarına olan saygısını ifade etmek amacıyla, bu kutlu zaferi tekrar tekrar yaşamak ve unutturmamak için büyük bir fırsat sunuyor.

Bahtiyar Yokuşu'nda bulunan sergi, iki gün boyunca ziyarete açık olacak.

11-02-202111-02-202111-02-202111-02-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.