KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık İşletmelerini Belirleme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Sağlık İşletmelerinde beceri eğitimi yapacak öğrencilerin alanlara göre sayı ve gruplarının belirlenmesi amacıyla Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) tarafından organize edilen sağlık işletmelerini belirleme komisyon toplantısı Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygula Oteli toplantı salonunda gerçekleşti.
Sağlık İşletmelerini Belirleme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Toplantı Onikişubat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Emre Gökşen başkanlığında yapıldı. Kamu Hastaneler Birliği Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Şemi Atilla, KSÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard. Dç. Dr. Nuran Atilla, İl Sağlık Şube Müdürü Şahin Yelek, Halk Sağlığı Şube Müdürü Bayram Paksoy, KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Müdürü Sadullah Bal, Özel Hastane Yetkilileri ve sağlık alanında beceri eğitimi yaptıran okul temsilcileri katıldı.

 

Şube Müdürü Hacı Emre Gökşen’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda sağlık alanında beceri eğitimi yapan öğrencilerin durumu görüşüldü. 

 

Nezihe Öksüz Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Akarsu, katılımcılara ve öğrencilerin beceri eğitimine katkı sağlayan sağlık kurumlarına teşekkür ederek, Sağlık Meslek Liselerinin son yıllarda en fazla değişim yaşayan okullardan birisi olduğunu, 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle de mevcut alanların kapatılarak sağlık hizmetleri alanının açıldığını söyledi. 2014-2015 eğitim öğretim yılında kumaya ait ve özel hastanelerde 290 öğrencinin beceri eğitimi yaptığını, önümüzdeki yıl ise bu sayının 330’a çıkacağını belirtti.

 

Toplantıda katılımcılar bu alanda karşılaştıkları sorunları ve taleplerini dile getirdiler, daha sonra önümüzdeki yıl beceri eğitimine katılacak öğrencilerin planlaması yapıldı. 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Meslek Liselerinden sorumlu Şube Müdürü Ramazan Paksoy toplantıya katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kahramanmaraş Defterdarı Mehmet Ay’da Toplantıda misafir olarak bulundu.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.