KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıgüzel Ali Koca Ortaokulunda “TUBİTAK Bilim Fuarı Sergisi” Açıldı

Sarıgüzel Ali Koca Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” sergisi İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından açıldı. Bilim Fuarında sergilenen, birbirinden ilginç 38 proje, sergiyi dolaşan konukların büyük takdirlerini aldı.  Konuklar; Bilim Fuarından sonra Ilıca Yeniyapan İlk-Ortaokulunda düzenlenen “Agaç Dikme Etkinliği”ne katıldılar.  
Sarıgüzel Ali Koca Ortaokulunda “TUBİTAK Bilim Fuarı Sergisi” Açıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Açılışta yaptığı konuşmada; “İl merkezine bu kadar uzaklıktaki bir okulumuzda Bilim Fuarı gerçekleştirmek bizi ziyadesiyle memnun etti. Okulumuzun açılmasının ikinci yılında genç öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimizi bilimsel düşünmeye, kendilerini ifade etmeye sevk etmeleri ilimiz adına güzel bir çalışmadır. Burada çevre okullarımızın da öğretmen ve idarecilerinin olması birlik ve beraberliğe güzel bir örnektir.” dedi. Emeği geçen yönetici, öğretmen, öğrencilere ve destek veren tüm katılımcılara teşekkür etti. Tüm katılımcılarla birlikte sergi açılışı yapıldı.

 

TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’ne, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,  Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Ilıca Karakol Komutanı Kıdemli Baş Çavuş Serdar Ulun, Kapukaya Orman İşletme Şefi Yunus Emre Kurtbeyoğlu, Okul Müdürleri, öğretmenler, mahalle muhtarı, veliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Sarıgüzel Ali Koca Ortaokulunda gerçekleştirilen Bilim Fuarından sonra; İl Millî Eğitim Müdürü ve katılımcılar, Ilıca Yeniyapan İlk-Ortaokula giderek Ağaç dikme etkinliğine katıldılar.

 

 

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.